T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM VE KOMPOST YAPIMI EĞİTİMİ VERİLDİ

Yayın Tarihi : 5.2.2021

Saraybosna Anadolu Lisesinin eTwinning  (Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk) topluluğu kapsamında hazırladıkları "Global Warning" projesi için Müdürlüğümüzden talep etmiş oldukları "Sürdürülebilir Tarım ve Evde Kompost Yapımı" ile ilgili eğitimimiz konu uzmanımızca 28.01.2021 tarihinde dijital platformda gerçekleştirilmiştir.

Eğitime Türkiye'nin farklı illerinden 8 lise, Avrupa'dan 3 lise olmak üzere toplamda 11 lisenin proje yürütücüsü öğretmen ve öğrencileri katılım sağlamıştır. Pandemi döneminde önemi daha da anlaşılan tarım sektörüne, öğretmen ve öğrencilerimizin ilgisi bizleri fazlası ile mutlu etmiş ve heyecanlandırmıştır. İklim değişimine uyum, sürdürülebilir tarım ve gıda güvenliğinin sağlanmasında toplumun her kesiminde farkındalık yaratılması gerekmektedir. Bu kapsamda yapılan eğitimle geleceğimizin temeli olan öğretmen ve öğrencilerimiz için sürdürülebilirlik açısından bir görüş açısı uyandırdığımızı düşünmekteyiz.

Sektörü ilgilendiren bütün konularda yapılacak tüm faaliyetlerde Müdürlüğümüzün, okullarımız ve diğer kuruluşların yanında olduğunu belirterek, kurumumuz faaliyet alanlarında olan konularında eğitimlerimiz devam etmektedir.