T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

SÖZÜMÜZ TARIM

Yayın Tarihi : 19.2.2021

Pandemi döneminde Müdürlüğümüz tarafından dijital platformda düzenlenen "Sözümüz Tarım"  çevrimiçi eğitim programı kapsamında, ilk eğitimimiz 16 Şubat 2021, 20:00 da "Hububat Gübrelemesi" konusunda Prof. Dr. Sait GEZGİN' in anlatımıyla gerçekleştirilmiştir.

Üreticilerimizin ve sektör paydaşlarının yoğun ilgi gösterdiği programımızda Hocamızın verdiği önemli bilgiler neticesinde gübreleme uygulamalarında yapılması gerekenler, gübreleme zamanları, miktarları vb. konularda katılımcılar önemli bilgilere sahip oldular. Eğitim sonunda Konya'mızın dört bir tarafından katılımcılar sorularını hocamıza yönlendirmiş ve sorunlarına çözüm bulmuşlardır. Çevrimiçi eğitim toplantısı ile farklı ilçelerde ki üreticiler birbirlerinin uygulama ve sorunlarından haberdar olmuş, gübreleme uygulamaları konusunda bu etkileşim ile farkındalık yaratılmıştır.

Toplantı 3 saati aşkın bir süre devam etmiş Prof. Dr. Sait GEZGİN' in eğitim boyunca gösterdiği performans takdir toplamıştır. Başta hocamız olmak üzere toplantıya emeği geçen tüm personellerimize ve katılımcılara teşekkür ederiz.  

Çevrimiçi eğitimlerimiz bundan sonra talepleriniz doğrultusunda devam edecek olup İl ve İlçe Müdürlüklerimize eğitim konularındaki taleplerinizi iletebilirsiniz.