T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Konya Tarım Fuarı 8 Mart’ta Kapılarını Ziyaretçilere Açıyor...

Yayın Tarihi : 3.3.2022

Pandemi nedeniyle 3 yıldır gerçekleştirilemeyen Türkiye'nin en büyük tarım fuarı olma özelliğine sahip Konya Tarım Fuarı, 8-12 Mart 2022 tarihlerinde Konya Ticaret Odası TÜTAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde 18. kez tarım sektörünü bir araya getirmeye hazırlanıyor. Sektörün ihracat rakamlarına çok önemli bir katkı sağlamayı hedefleyen fuarın hazırlıkları tamamlandı.

8-12 Mart'ta düzenlenecek Fuar öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Önal, Konya Tarım ve Orman Müdür V. İsa Kaplan, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Erkuş ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Basın toplantısında konuşan Konya İl Tarım ve Orman Müdür V. İsa KAPLAN,  " Konya ili, binlerce yıllık tarihi ve kültürel birikiminin yanı sıra, sahip olduğu kadim tarım kültürüyle, 18. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı'na ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Tarımsal Mekanizasyonun merkezi olan, ilimizde gerçekleştirilecek bu fuara öncelikle çiftçilerimizi ve sektördeki tüm aktörleri davet ediyoruz." diye konuştu.