T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

OVA UN İLKOKULUNDA GÜVENİLİR GIDA EĞİTİMİ YAPILDI

Yayın Tarihi : 1.4.2022

Selçuklu Ova Un İlkokulunda 31.03.2022 tarihinde "Güvenilir Gıda ve Hijyen " başlığı altında eğitim etkinliği yapılmıştır. Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim İrfan YILMAZER ve Gıda Mühendisi Ahmet GÜLEÇ tarafından yapılan etkinlikte Güvenilir Gıda-Doğru Beslenme-Doğru El Yıkama-Alo Gıda 174 konularına değinilmiştir.

3. Sınıfa devam eden 100 öğrencinin katıldığı ve eğlenerek öğrenme yaklaşımıyla düzenlenen etkinlikte aktarılmak istenen bilgiler, şarkılar eşliğinde sunulmuştur.  Konu hakkında açıklama yapan Gıda ve Yem Şube Müdürü Ramazan SOBAYOĞLU "Pandemi sürecinden önce başladığımız "Okullarda Güvenilir Gıda ve Hijyen Eğitimi" ne Ova Un İlkokulumuzda devam ettik. Salgın, aktarılan bilgilerin önemini bir kez daha gösterdi. Düzenlenen eğitimle, özellikle Güvenilir Gıda ve Doğru El Yıkama konularında farkındalık oluşturulması amaçlandı. Bugünkü eğitimimizle de maksadın hasıl olduğunu düşünüyoruz." dedi.

Etkinliğin düzenlenmesine vesile Ova Un İlkokulu Müdürü Serdal SARI böyle bir etkinliğin öğrencilerine faydalı olacağını, benzer etkinlikleri düzenlemek istediklerini belirtmişlerdir.

İl Müdürlüğü olarak farklı okullarda ve farklı sınıflardaki öğrencilere yönelik eğitimlere devam edilecektir.