T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

HAZIR MISIN?

Yayın Tarihi : 5.5.2022

Saraybosna Anadolu Lisesinin eTwinning  (Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk) topluluğu kapsamında hazırladıkları "Hazır mısın?" projesi için Müdürlüğümüzden talep etmiş oldukları "Erozyon ve Kuraklık" ile ilgili eğitimimiz konu uzmanımızca dijital platformda gerçekleştirilmiştir.

Hazır mısın? E-Twinning projesi Türkiye'den sekiz Romanya'dan bir okul ile yürütülmektedir. Proje Konya Saraybosna Anadolu Lisesi ile Adil Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından kurulmuştur. Konya Fen Lisesi, Konya Aliye İzzet Begoviç Anadolu Lisesi, Erzurum Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ankara Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi, Ordu Akkuş Anadolu Lisesi projede yer alan diğer okullardır. Proje 11 öğretmen ve 90 öğrencinin katılımıyla yürütülmektedir. Proje ile doğal ve beşeri afetler konusunda öğrencilerimizin bilinçlenmesi amaçlanmaktadır.

İklim değişimine uyum, sürdürülebilir tarım, doğal afetler konusunda toplumun her kesiminde farkındalık yaratılması gerekmektedir. Bu kapsamda yapılan eğitimle geleceğimizin temeli olan öğretmen ve öğrencilerimiz için doğal afetler (erozyon ve kuraklık) açısından bir pencere açtığımızı düşünmekteyiz.

Sektörü ilgilendiren bütün konularda yapılacak tüm faaliyetlerde Müdürlüğümüzün, okullarımız ve diğer kuruluşların yanında olduğunu belirterek, kurumumuz faaliyet alanlarında olan konularında eğitimlerimiz devam etmektedir.