T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz Ali ERGİN’den Anneler Günü Süprizi…

Yayın Tarihi : 9.5.2022

Konya İl Tarım ve Orman Müdürümüz Ali ERGİN, İl Müdür Yardımcılarımız Esat ALTUNTAŞ, İbrahim TÖKE ve  İsa KAPLAN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Haydar KURT ve İl Müdürlüğümüzde çalışan bayan personellerimizin katılımıyla 8 Mayıs Anneler günü dolayısıyla toplantı salonunda kutlama düzenlendi.

Toplantıda Anneliğin hayat boyu devam ettiğini ifade eden İl Müdürümüz Ali ERGİN toplumun inşasında annelere büyük sorumlulukların düştüğünü, mutlu toplumların, sağlam ailelerin inşasında annelerin rolünün büyük olduğunu ifade etti. 

İl Müdürümüz Ali ERGİN: “Bizler cennetin annelerin ayaklarının altında olduğuna inanan bir medeniyetin ve inancın mensuplarıyız. Güzel ahlâkı, iyiliği, dürüstlüğü, adaleti, hoşgörüyü bizlere öğreten, milli ve manevi değerlerimizin gelecek nesillerimize aktarılmasına, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasına öncülük eden annelerimizin, hayattayken kıymetini bilip, ilgi ve alâkamızı eksik etmeden, hayır dualarını alma gayreti içerisinde olmalıyız.

Öncelikle evlatlarını bu cennet topraklara emanet eden şehit annelerimiz başta olmak üzere, hayatta olan tüm annelerimizin, siz kıymetli mesai arkadaşlarımın, Konya Tarımını bir önceki yıla göre %24 lük artışla üst sıralara taşıyan ve üretimin %60’ında çalışan kadın üretici ve çiftçilerimizin  “Anneler Günü”nü en içten dileklerimle kutluyor, ebediyete irtihal eden tüm anneleri rahmetle ve şükranla yâd ediyorum.” Dedi. 

İl Müdürümüz ve İl Müdür Yardımcılarımızın konuşmalarının ardından; İl Müdürümüz Ali ERGİN Emekli olan Zehra İLHAN’a hediye ve çiçek takdiminde bulundu. İl Müdürlüğümüzde çalışan bayan personelimiz bu toplantıyı düzenleyen ve bugünü hatırlayan idarecilerimize teşekkürlerini ifade ettiler. İl Müdürümüz toplantıya katılan bayanlara çiçek takdim ederek Anneler gününü kutladı.